Obsługa prawna spółek

Compliance

Proces karny rzecznika prasowego. Mariański Group wygrywa.

W dniu 27 października 2023 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że były rzecznik prasowy koncernu Amica jest niewinny i nie zniesławił Anny Wilk-Baran, kontrowersyjnej lokalnej aktywistki, która swoją aktywność polityczną łączy z działalnością wydawniczą i dziennikarską. Oskarżonego przez cały proces bronił adwokat Bartosz Rodak.

Proces karny z oskarżenia prywatnego zainicjowała Anna Wilk-Baran, która twierdziła w akcie oskarżenia, że Tomasz Pietrzyk miał dopuścić się zniesławienia jej w Internecie. Obrońca wykazał w sposób niepozostawiający wątpliwości, że Tomasz Pietrzyk był wtedy w kilkudniowej podróży służbowej i nie miał możliwości publikowania materiałów w Internecie z lokalizacji, o której była mowa w akcie oskarżenia.

Sprawa toczyła się w Poznaniu od 2020 roku i wywołała zainteresowanie jednego z lokalnych dziennikarzy, który specjalizuje się w krytycznych tekstach dotyczących byłego pracodawcy rzecznika prasowego. Przyjęta przez dziennikarza narracja mówiła o ataku na niezależne media przez jednego z czołowych producentów AGD. Sąd I instancji uznał, że nie ma dowodów na sprawstwo i winę oskarżonego. Po rozpoznaniu w piątek 27 października apelacji wniesionej przez Annę Wilk-Baran, Sąd Okręgowy utrzymał w mocy ten wyrok, oddalając jednocześnie apelację oskarżycielki i wskazując na zasadność argumentów obrony.

Sukces kancelarii w sprawie jest tym istotniejszy, że dotyczy trudnego obszaru spraw karnych dotyczących zniesławienia przez Internet. Była to już kolejna sprawa wytoczona przez Annę Wilk-Baran, która skończyła się prawomocnym uniewinnieniem.

Autor

Konsultant Mariański Group

Profesjonalizm
& Pasja
Powrót do listy

Zobacz również